Старий рецепт «Пташиного молока» — готую і досі. Люблю його більше ніж Медовик і Наполеон

Маю для вас старий, перевірений часом рецепт торта «Пташине молоко»! Прості продукти, мінімум зусиль — і цей смак, знайомий з дитинства!

Інгредієнти:

Коржі:

  • 4 яйця
  • сіль щіпка
  • 200 г цукру
  • 1 ч. л. ванільного цукру
  • 130 г масло вершкове (або маргарин)
  • 150 г борошна
  • 15 г розпушувача (або 1 ч. л. соди + 2 ч. л. оцту)
  • 2 ст. л. какао + 1 ст. л. молока чи води (для шоколадного коржа)

Крем-суфле:

  • 600 мл. молоко
  • 200 г цукор
  • 1 ч. л. ванільний цукор
  • 100 г манна крупа
  • 150 г масло вершкове м’яке
  • сік та цедра 1 лимона

Крем вершковий:

  • 200 г вершкового масла м’якого
  • 400 г згущеного молока
  • ваніль за смаком

Глазур:

  • 150 г шоколаду
  • 150 мл. вершків будь-якої жирності

Приготування:

Коржі:

У миску розбиваю яйця, додаю дрібку солі і починаю збивати міксером. Поступово всипаю цукор. Духовку одразу вмикаю розігріватися до 180 градусів, бо коржі печуться дуже швидко. Збиваю яйця до світлої, пишної маси, додаю ваніліну і розтопленого, але не гарячого вершкового масла (можна замінити маргарином). Перемішую на малих обертах. Тепер просіюю борошно, додаю розпушувач. Якщо хочете, можна взяти соду, погасивши її оцетом. Тісто готове.

Випікаю коржі. Форму 24 см застеляю пергаментом і виливаю половину тіста — це буде білий ванільний корж. Розрівнюю, корж виходить тонкий. Випікаю приблизно 15 хвилин. У другу половину тіста просіюю какао, додаю молоко або воду, перемішую на низьких обертах. Випікаю другий, шоколадний корж так само. Коржі виходять приблизно 1,5 см завтовшки. Даю їм повністю охолонути. Охолоджені коржі перевертаю, знімаю пергамент і кожен корж розрізаю навпіл. Виходить 4 коржі: 2 ванільні і 2 шоколадні.

Крем-суфле:

У невелику каструльку вливаю молоко. Додаю цукру, трохи ваніліну або ванільного цукру. Сюди ж всипаю манну крупу. Усе це я додаю в холодне молоко, добре перемішую і ставлю на невеликий вогонь. Помішую постійно і варю до густого стану, поки не з’являться великі бульбашки. Перекладаю його в миску, де буду збивати й охолоджувати. Манка зовсім не буде відчуватися, не бійтеся. Одразу додаю м’яке масло, нарізаю його шматочками. Крем ще теплий, тому масло швидко розходиться. Перемішую, накриваю плівкою і залишаю добре охолонути. Охолоджений манний крем добре збиваю міксером, додаю цедру одного лимона і сік одного лимона. Крем виходить ніжний, освіжаючий, і манка в ньому зовсім не відчувається.

Крем вершковий:

У миску кладу м’яке вершкове масло, додаю 1 банку згущеного молока і трохи ванілі. Збиваю до пишної, світлої маси. Крем дуже простий, але неймовірно смачний.

Збираю торт у кільці або у формі, де пекла, боки застеляю пергаментом. На блюдо кладу ложку крему, щоб торт не ковзав. Далі: перший шоколадний корж — масляно-згущений крем, ванільний корж, манний крем, шоколадний корж, решта масляного крему, накриваю останнім ванільним коржем.

Глазур:

Шоколад заливаю гарячими вершками, не доводячи їх до кипіння. Шоколад розчиняється — виходить ганаш. Поливаю торт зверху і ставлю в холодильник на ніч. Смачного!

Збережіть або поділіться

Коментарі: написати свій

Залишити коментар

Drop file here