«Бавовняні рулети» — старий рецепт з Монастиря. Найсмачніша «пісна» випічка

Приготую бавовняні рулети, вони неймовірно м’які, повітряні та настільки смачні, що не можливо втриматись! Це мої улюблені надзвичайно ніжні пісні рогалики!

Інгредієнти:

Опара:

  • 42 г  дріжджів живих (або 10 г сухих)
  • 1 ст. л. цукру
  • 500 мл теплої води
  • 1 ст. л. борошна
  • 100 мл олії
  • 1 ст. л. оцту

Тісто:

  • 850 г борошна
  • 1 ст. л. солі
  • 10 г розпушувача
  • 4 ст. л. олії

Для змащування:

  • теплої води
  • розплавленого нежирного маргарину

Приготування:

Роблю опару. Беру дріжджі і кришу їх у миску, додаю цукру і наливаю теплої води. Вода має бути трохи тепліша за шкіру, така приємно ледь-ледь гаряча. Гарненько розмішую. Додаю борошно в миску до дріжджів. Перемішую і залишаю дріжджі на 10 хвилин, щоб вони ожили. Через 10 хвилин повертаюся до опари і додаю олію та оцет. Перемішую ще раз і знову даю дріжджам постояти.

У решту борошна в окрему миску додаю сіль і розпушувач, перемішую сухі інгредієнти. Потроху починаю додавати борошно до опари й замішувати тісто. Коли тісто стає таким, що вже збирається докупи, я беру міксер із насадками-гачками, повертаю їх у тісто і вимішую ще трішки — до гладкої, м’якої консистенції. Тісто в мене виходить дуже ніжне, еластичне. Додаю ще олії, щоб воно стало ще м’якшим, і залишаю його трішечки «відпочити».

Тепер я беру тісто, формую довгий валик і роблю з нього гладеньку, округлу кульку. Накриваю рушником і даю йому ще трошки постояти. Формую рогалики. Я розкатую тісто спочатку вшир, потім уздовж — прямо так, як мені зручно. Можу зробити кілька надрізів, акуратно скручую в рогалики.

Викладаю їх на деко, накриваю рушничком і залишаю на 30 хвилин, щоб вони підросли. Духовку я розігріваю до 200 градусів. Перед тим як ставити рогалики на випічку, я беру теплу воду й легенько змазую ними кожен рогалик — від цього скоринка буде ніжною, не сухою. Потім уже в духовці, гарячими, я змащую їх розтопленим пісним нежирним маргарином.

Як я заморожую рогалики, половину партії я завжди заморожую. Спершу рогалики повністю охолоджую, складаю у пластиковий контейнер і ставлю в морозилку. Коли хочу подати — просто дістаю, даю їм відійти при кімнатній температурі, можу трішечки підігріти й знову змастити теплим маргарином або маслом. Вони виходять такі ж м’які, як і в перший день.

Ви тільки гляньте — вони ще гарячі, я ледве тримаю. Але які вони м’які! Ну просто неймовірно! Пісні рогалики, а на смак — як пух!

 

Збережіть або поділіться

Коментарі: написати свій

Залишити коментар

Drop file here