Торт «Роял» — за 50 років смачніше торта не їла! В куми на святі спробувала і випросила рецепт

У мене для вас сьогодні такий тортик, що смакує просто неймовірно! Як завжди, все робиться просто і швидко! Випросила рецепт і закохалась!

Інгредієнти:

Коржі:

  • 3 яйця
  • 280 г цукру
  • 100 г вершкового масла або маргарину
  • 2 ст. л. олії
  • 1 ст. л. меду (30-32 г)
  • 6-7 г соди
  • 1 ст. л. оцту (4-9%)
  • 2 скл. борошна з гіркою (склянка 250 мл)
  • 2 ст. л. какао

Крем:

  • 400 мл молока
  • 3 жовтка
  • 160 г цукру
  • 3 ст. л. кукурудзяного крохмалю
  • сіль дрібка
  • ваніль дрібка
  • 200 г вершкового масла м’якого
  • коньяк (за бажанням)
  • желе з кизилу (за бажанням)
  • темний шоколад (для прикраси)

Приготування:

Коржі:

Беру каструлю з товстим дном, вбиваю сюди яйця, додаю цукру, маргарину або масла, олії, мед, соду та оцет. Ставлю каструлю на мінімальний вогонь, стою поруч і постійно помішую, поки масло не розтопиться, а цукор повністю не розчиниться. Перевіряю пальцем — якщо відчуваю крупинки, ще рано знімати. Коли все розтопилось і розчинилось, залишаю ще 2 хвилинки і знімаю з вогню. Поки маса ще гаряча, швидко просіюю борошно. Працюю швидко, замішую, щоб не залишилось грудочок, бо тісто гаряче — все розійдеться легко. Додаю ще какао і замішую тісто до повної однорідності. Накриваю плівкою в контакт, щоб не утворилась кірочка, і залишаю до повного охолодження.

Тісто повністю охолонуло. Воно трохи липке, тому на стіл підсипаю трохи борошна і обережно вимішую, не нажимаючи сильно, щоб залишалось трохи липким. З цього тіста формую 3 рівні кульки, кожна приблизно 360 г. Деко у мене 30х40 см. Коржі виходять трохи менші, ніж розмір дека, сантиметр-півтора з кожного боку.  Випікаю при високій температурі 200–220°С, залежно від духовки. Коржі печуться близько 4 хвилин, іноді трохи більше чи менше. Слідкуйте, щоб вони підрум’янились, але не пересохли. Іноді верхній шар підіймається шапочкою — якщо так сталося, можна проколоти його ножем. Потім 4 готові коржі охолоджую.

Крем:

Молоко доводжу до кипіння у каструлі. Окремо у мисці змішую жовтки з цукром, крохмалем, сіллю та ваніліном. Вливаю сюди 200 мл молока, перемішую. Переливаю усю масу в каструлю до молока, постійно помішуючи, до загустіння маси. Перекладаю у миску, накриваю харчовою плівкою в контакт та залишаю охолоджуватись.  Потім в окремій мисці вершкове масло м’яке збиваю міксером 2–3 хвилини. Я люблю додавати трішки ароматного коньяку — за бажанням.

Коржі повністю охолонули, збираю торт, промащуючи кремом. На крем люблю додати трішки кислинки: свіжі ягоди або заморожені, у мене сьогодні желе з кизилу (без желатину, просто кизил і цукор). Зверху на торт натираю на терці темний шоколад. Залишаю до ранку, щоб коржі добре пропитались.

На наступний день торт дуже м’який, ніжний, солодкий, але не приторний. Кислинка додає приємну родзинку. Спробуйте приготувати! Це швидко, смачно і завжди радує гостей!

Збережіть або поділіться

Коментарі: показати (1)1

Залишити коментар

Drop file here

  1. 6-7 гр соди—–це скільки?чайна ложка, півчайної ложки?це як знущання

    Відповісти