Тісто не забите, не тягне олії! Найвдаліші пампухи з маком на Святвечір! За рецептом бабусі!

Пісні і дуже смачні пампухи на Різдвяну Вечерю! Ділюсь рецептом, що зробити пісне, але дуже смачне, пухке та м’яке тісто. Додаю макову мачинку, пальчики оближете!

Інгредієнти:

Тісто:

  • Вода 0,5 л.
  • Дріжджі сухі 11 гр. (або пресовані 33 гр.)
  • Цукор 120 гр.
  • Ванільний цукор 10 гр.
  • Щіпка солі
  • Олія 100 мл.
  • Горілка 2 ст. л.
  • Борошно +- 820 – 850 гр.

Начинка:

  • Мак 100 гр.
  • Вода 220-250 мл.
  • Цукор 1 ст. л.
  • Густе варення 1 ст. л. (яблучне, абрикосове, сливове)
  • Цукрова пудра для присипання

Приготування:

Тісто:

Роблю спочатку опару, змішую дріжджі з  1 ст. л. цукру і 2-3 ст. л. борошна. Вливаю трішечки води і перемішую. Залишаю на 10 хвилин під рушничком. Опара має ось так піднятись.

До опари додаю олію без запаху і горілку, перемішую. Тоді додаю цукор та ванільний цукор, сіль, перемішую.

Частинами додаю просіяне борошно, перемішую спочатку, тоді замішую руками. Тісто має гарно відлипати від рук. Залишаю під рушничком на 1,5 – 2 годинки.

Начинка:

Мак перемелюю у кавомолці, перекладаю у каструлю, заливаю холодною водою і варю на досить великому вогні, щоб випарувалась вода. Забираю з вогню.

До маку додаю цукор та варення.

Тісто ділю на дві частини і розкачую на рівній поверхні посипаною борошном. Вирізаю кружечки. Накладаю начинку і формую пампушки. Дуже добре заліплюю усі краї тіста, щоб потім начинка не витікла при обжарюванні.

Залишаю пампушки під рушничком у теплому місці ще на декілька хвилин, приблизно 15-20.

Розігріваю багато олії і відправляю пампушки обжарюватись до золотистого кольору. Паперовими рушничками забираю увесь жир з пампушків.

Охолоджую пампушки і посипаю цукровою пудрою. Можна смакувати за святковим столом!

Джерело

Збережіть або поділіться

Коментарі: написати свій

Залишити коментар

Drop file here