Сьогодні у мене улюблені кабачки “по-Сербськи” – ситна страва для сімейного обіду, яку подаю, як гарнір чи закуску. Всі просять рецепт, ділюсь!
Інгредієнти:
- Кабачок 1 кг
- Олія 3 ст. л.
- Базилік сушений 0.5 ч. л.
- Сушена петрушка 1 ч. л.
- Паприка солодка 0,5 ч. л.
- Сіль, чорний мелений перець за смаком
Сметанний соус:
- Сметана 200 мл
- Яйце 1 шт.
- Борошно 1 ст. л.
- Часник 2 зуб.
- Кріп 20 г
- Вода 100 мл
- Сіль, чорний мелений перець за смаком
Приготування:
Кабачки розрізаю на дві поздовжні частини, тоді нарізаю шматочками шириною 5 мм. Окремо роблю маринад у мисочці, вливаю олію, додаю базилік сушений, сушену петрушку, солодку паприку, чорний перець і сіль, перемішую. Маринад виливаю до на кабачків, перемішую. Кабачки викладаю на деко в один шар, ставлю в розігріту до 220 градусів духовку на 15 хвилин.

Сметанний соус:
До сметани додаю яйце та борошно, перемішую. Витискаю через прес часник, додаю кріп дрібно нарізаний. Вливаю в соус воду, солю і перчу до смаку, перемішую.
Кабачки після запікання перекладаю у сковороду, заливаю соусом, перемішую. Доводжу до кипіння, тоді після вогонь зменшую до мінімального, тушкую до загусання 3-5 хвилин, часто перемішуючи.

Прикрашаю зеленню, подаю на стіл, смачного!
