Сьогодні я беруся готувати чудовий, ніжний, дивовижно м’який торт — такий, що просто тане в роті. Готується він легко, а результат — ну просто казка.
Інгредієнти:
Коржі:
- 3 яйця
- щіпка солі
- 200 г цукру
- 130 мл молока тепле
- 100 г олія
- 200 г борошна
- 30 г какао
- 10 г розпушувача
Крем:
- 3 банани
- 20 г вершкового масла
- 2 яйця
- 80 г цукру
- 1 ч. л. ванільного цукру
- 2 ст. л. кукурудзяного крохмалю
- 500 мл молока
- 100 г розм’якшеного вершкового масла ( або жирні вершки)
Додатково:
- 100 г горіхів кешью (або арахісу, волоських горіхів тощо)
- 1 банан (або консервовані ананаси, вишня та ін.)
- шоколад – для прикраси (у мене половина плитки шоколаду)
Приготування:
Коржі:
У миску розбиваю яйця, додаю щіпку солі і цукру, добре збиваю. Можна міксером, а можна просто дуже попрацювати вінчиком. Далі вливаю молока теплого, олію. Перемішую зовсім недовго. Тепер беру борошно, додаю какао і розпушувач, перемішую й всипаю до рідкої маси. Лише трохи перемішую, щоб не було грудочок.
Випікаю коржі на сковороді. У мене сьогодні сковорода 26 см, з товстим дном. Змащую її вершковим маслом і виливаю половину тіста. Ставлю на найменший вогонь, накриваю кришкою й даю коржу повільно пектися приблизно 40 хвилин. Те саме роблю з другою половиною — у результаті маю два великих коржі. Перевіряю готовність зубочисткою. Даю коржам трошки охолонути й нарізаю їх невеликими кубиками.

Крем:
Банани нарізаю дрібними кружечками — такими, щоб швидко протушкувалися. Ставлю невеличку каструльку на вогонь, кидаю шматочок вершкового масла, а тоді всипаю туди банани. Моє завдання — легенько обсмажити їх у вершковому маслі до м’якості. Вогонь роблю середній і постійно помішую. Коли банани стали м’якими, я знімаю каструльку з плити і мну у пюре. Далі додаю яйця, цукру, ванільного цукру, крохмалю. Усе це добре перемішую вінчиком. Тепер вливаю молоко, знов перемішую й повертаю каструльку на плиту. Спочатку даю крему добре прогрітися на сильному вогні, а потім перемикаю на найменший і постійно вінчиком помішую. Щоб крем мав гарний жовтий відтінок, я додаю дрібочку куркуми. Уварюю крем до помітного загущення, переливаю в миску і проходжуся блендером — так він стає зовсім гладеньким, без шматочків банану. Хоча, якщо грудочки не заважають — можна не збивати. Накриваю миску плівкою в контакт і даю крему охолонути до кімнатної температури. Коли крем охолоне, кладу до нього м’яке вершкове масло. Збиваю і отримую ніжний, пухкий банановий крем.
Підгортую добавки — щось хрустке і щось фруктове. Я беру кеш’ю, кидаю їх на суху сковорідку й злегка підсмажую. Потім дрібніше нарізаю. Хотіла брати консервований ананас, але передумала й повернулася до банана — ріжу ще один банан маленькими кубиками.
Збираю торт. Ставлю кільце 23 см на тарілку. У середину — стакан догори дном. На дно викладаю тонкий шар крему. Потім беру кубики бісквіта, вмокаю їх у крем і складаю навколо стакана. Посипаю половиною горішків, викладаю банан. Знову бісквіт, крем, горішки. Зверху викладаю всі залишки крему і трохи розрівнюю. Посипаю залишками горіхів і відправляю в холодильник хоча б на 2–3 години, а краще — довше.

Потім я обережно дістаю стакан і знімаю кільце. Беру маленький пакет, кладу туди плитку шоколаду, зав’язую. Опускаю в гарячу воду — за 2 хвилини шоколад повністю розтане. Відрізаю маленький кутик і роблю тонкі шоколадні лінії по верху і по краю торта. Можна смакувати тортик! Він ніжний, м’який, ароматний, банановий, просто неймовірно смачний!
