Це моє улюблене різдвяне печиво, яке я готую кожного свята вже дуже багато років підряд! Колись давно рецепт випросила на ярмарці і тепер тільки його готую!
Інгредієнти:
Тісто:
- М’яке вершкове масло – 100 г
- Цукор – 80 г
- Какао – 20 г
- Яйце – 1 шт.
- Сіль – 1/4 ч. л.
- Вода – 1 ст. л.
- Спеції – 1 ст. л. (корицю, імбир і кардамон)
- Сушені абрикоси – 20–30 г
- Мелені горіхи – 60 г (волоські горіхи та арахіс)
- Борошно – 220–230 г
- Розпушувач – 5 г
Глазур:
- Цукрова пудра – 60 г
- Лимонний сік або вода – 2–3 ч. л.
Приготування:
Тісто:
М’яке вершкове масло перетираю з цукром. У оригінальному рецепті використовується мед замість цукру. Ви можете використовувати мед, якщо хочете. Додаю какао, перемішую. Розбиваю яйце, додаю сіль, воду, перемішую. Додаю щось із цього: корицю, імбир чи кардамон. Також сушені абрикоси, мелені горіхи, перемішую. Всипаю борошно та розпушувач, замішую тісто руками. В залежності від якості борошна, можливо, вам знадобиться трохи більше або менше борошна. Додаю борошно частинами. Тісто повинно бути м’яким і еластичним, як пластилін. Кладу тісто у пакет і відправляю у холодильник на 30-40 хвилин.

Ділю тісто на 4 частини, скачую довгі ковбаски. Викладаю на форму для випікання застелену пергаментом. Випікаю при 180 °C в середньому 15–20 хвилин.
Глазур:
Глазур дуже швидко застигає, тому не готую її заздалегідь. Змішую цукрову пудру з лимонний соком у мисочці ложкою. Прикрашаю глазур’ю, як тільки витягну печиво з духовки. Викладаю відразу, поки печиво ще тепле, щоб глазур легше було розподілити.

Залишаю, щоб глазур застигла, тоді нарізаю та за бажанням прикрашаю цукровою пудрою, смачного!
