Маю для вас найкращий рецепт тіста на воді! Пиріжки на цьому тісті у мене завжди неперевершені! Лишаю їх на столі хоч на 5 днів, хоч на тиждень – завжди м’які!
Інгредієнти:
- вода 500 мл.
- цукор 200 г
- сіль 1 ч. л.
- олія 140 мл.
- борошно 1 кг.
- дріжджі живі 30-50 г
- начинка будь-яка
Приготування:
Доводжу до кипіння воду, всипаю цукор, залишаю покипіти до розчинення цукру. Всипаю сіль і вливаю олію. Кип’ячу ще 1-2 хвилини. Охолоджую до 40 градусів. Потім кришу живі дріжджі, замішую руками тісто. Коли роблю тісто для солодкої начинки, додаю ще ванільний цукор. Перекладаю тісто у миску, накриваю плівкою та залишаю для підйому у два рази в теплому місці.

Тепер з тіста відщипую шматочки, формую кульки. Накриваю рушником на 10-15 хвилин. Розкачую на столі у маленькі коржики, вкладаю начинку, солодку чи солону, за смаком! Защіпаю щільно краї тіста і формую пиріжки улюбленим способом.
Роблю смажені пиріжки на сковороді. Смажу на розігрітій олії з кожної сторони до рум’яності.

Випікаю пиріжки в духовці. Викладаю їх на деко застелене пергаментом, змащую збитим жовтком з молоком. Для випікання потрібно приблизно 15-20 хвилин і 170-180 градусів. Смачного!
