Так з цим кетчупом трошки треба повозитись, але дівчатка він Найсмачніший! В жодної господині, в кого в гостях пробувала домашній кетчуп не було такого доброго як в мене. Без вихваляння, справді. Все щиро!
Інгредієнти:
- помідори 5 кг,
- цибуля 1 кг,
- перець солодкий 0,5 кг
- яблука 1 кг,
- олія рослинна 40 мл,
- сіль 1 стол.ложка,
- цукор за смаком приблизно 6-8 стол.ложки залежно від кислоти помідорів та яблук,
- оцет 9% 2 стол.ложки,
- інші спеції за смаком
Приготування:
Помідори мию і очищаю від плодоніжки, нарізаю четвертинками. Ставлю на плиту і після закипання варю 40 хвилин.

Цибулю нарізаю кубиком. Перець очищаю і нарізаю кубиком, яблука теж чищу і зі шкіркою нарізаю довільно. Ставлю цибулю обсмажуватись (в сковорідку вливаю 40 мл олії).

Тепер з помідорів забираю лишню рідину з допомогою сита і глибокої ложки.

З цієї маси у мене вийшло 2л. банки томатної рідини. І ось такої консистенції пюре у мене залишилось.

Далі до томатів я добавляю яблука, болгарський перець і обсмажену цибульку. Все гарно перемішую і ставлю на плиту.

Довожу до кипіння і тушкую до м’якості яблук.
Тепер масу подрібнюю за допомогою погружного блендера.

Тепер подрібнену масу пропускаю через сито, щоб позбавитись лишніх зерняток і шкірки яка не подрібнилась.

Ось така гарна однорідна консистенція у мене вийшла, повертаю свій соус на плиту і довожу до кипіння.

Додаю сіль, цукор, оцет, спеції додавайте які любите (я брала хмелі-сунелі і спеції для шашлику).

Розкладаю свій уиплячий кетчуп по стерилізованих баночках і закриваю стерилізованими кришками.


Укутую і залишаю до повного остигання.
З цієї порції у мене вийшло 7 0,5л баночок і 2 1л банки томатного соку (того, що зливали)
