Багато років тому, зі мною поділилася цим рецептом прабабуся, я дуже їй вдячна, ці огірки найсмачніші. Щороку я тільки їх і заготовляю багато кіло.
Рецепт:
на 3 літри води
- 3 столові ложки не під ніж солі, тобто скільки візьме ложка з гіркою
- 18 ст. л цукру не під ніж.
- у кожну літрову баночку-1 ч.л. есенції 70%. (або 4 ст.л. 9% оцту). Оцтом я не робила жодного разу, завжди есенція.
- Трави можуть бути будь-якими на ваш смак.
- У мене було 25 кг огірків
Вихід 12 трилітрових банок, 4 літрові банки
на 1 літрову банку з огірками-виходить 400 мл води.
Я сфотографувала вам рецепт на дві баночки, щоб було простіше.
Приготування:
Огірки, перець, часник, парасольки кропу, листя хрону, листя вишні я підготовую до консервації (мию, чищу і тд)

Баночки я просто добре промила содою, рідко я банки стерилізую.
На дно баночок я кидаю порізаний часник, порізаний перець і розкладаю огірки. Далі заливаю окропом, накриваю кришками і залишаю до повного охолодження.

Воду пізніше я зливаю у каструльку, добавляю сіль, цукор і зелень.

Саме за цим рецептом, я трави, спеції, прянощі в банки не кладу. Я додаю всі трави в маринад, коли він прокипить заливаю ним баночки, а листя викидаю.
В кожну баночку добавляю есенцію і заливаю киплячим розсолом. Накриваю кришками і закручую банки. Відправляю їх під шубу до повного охолодження.


18 столових ложок цукру на 3 літри воды…не забагато ?
Не бійтеся, все вказано вірно. Я теж боялась у свій час і зробила 2 баночки на пробу, вийшло смачно. Можете також спробувати)