Беру просто сливи та яблука – найкраща випічка до чаю! Ділюсь рецептом тертого пирога з фруктами.
Інгредієнти:
Начинка:
- слива – 350 г
- цукор – 50-100 г
- крохмаль кукурудзяний – 1 ст. л.
- яблука – 2-3 шт.
Тісто:
- борошно – 500 г
- масло вершкове холодне – 180 г
- цукор – 100 г
- сіль – 0,5 ч. л.
- розпушувач – 1 ч. л.
- ванілін дрібка
- сметана – 1 ст. л.
- яйця – 2 шт.
Приготування:
Начинка:
Сливи розрізаю навпіл, у каструлі змішую з цукром і крохмалем. Ставлю на вогонь вище середнього, проварюю, постійно помішуючи до кипіння. Коли все закипить, варю ще 3-4 хвилини.

Яблука очищаю від шкірки та нарізаю дрібними кубиками. Змішую з сливами.

Тісто:
Борошно з холодним маслом розтираю руками у крихту. Всипаю цукор, сіль, розпушувач, ванілін, додаю сметану та яйця. Всі продукти у мене холодні. Замішую тісто.

Ділю тісто на 2 часники: більшу і меншу.

Форму 34 на 24 см застеляю пергаментом і викладаю більшу частину тіста, притискаючи до дна і формуючи невеликі бортики. Викладаю фруктову начинку і розрівнюю її.

Меншу частину тіста надриваю руками і розсипаю на верх пирога. Випікаю при 190 градусів 45 хвилин.

Смачного!
