Сьогодні готую класичні біляші і для цього мені знадобляться досить доступні інгредієнти! Простий і швидкий рецепт!
Інгредієнти:
Тісто:
- Вода тепла- 150 мл.
- Молоко тепле – 100 мл.
- Цукор – 1,5 ч. л.
- Дріжджі свіжі – 15 г (5-7 г сухих або 1,5 ч. л.)
- Борошно – 450-480 г
- Сіль – 1 ч. л.
- Яйце – 1 шт.
- Олія – 3 ст. л.
Начинка:
- Фарш свинячий – 500 г
- Цибуля – 2-3 шт.
- Часник – 2 зуб.
- Сіль – 1 ч. л.
- Перець мелений. – 1/3 ч. л.
- Вода – 50 мл.
- Олія для смаження – 500 мл.
Приготування:
Тісто:
Готую опару: в глибоку ємність вливаю тепле молоко і воду, додаю цукор, дріжджі та 1,5 ст. л. борошна, все добре перемішую і залишаю на 15 хвилин. У миску просіюю борошно, додаю готову опару, сіль, яйце та олію. Замішую тісто, збираючи його в одну грудку.

Перекладаю тісто на стіл, змащений олією, змащую руки олією і замішую тісто протягом 4-5 хвилин. Кладу тісто в миску, змащену олією, накриваю харчовою плівкою і ставлю в тепле місце на 45 хвилин, щоб воно підходило.

Начинка:
У фарш додаю цибулю, яку подрібнюю блендером (можна дрібно нарізати), сіль, мелений перець (у мене суміш перців) і зубчики часнику, пропущених через часниковий прес. Все добре перемішую, додаю води для соковитості (можна більше, залежно від кількості соку, який виділила цибуля).

Тісто, що підійшло, злегка обминаю, змастивши руки і стіл олією. Викладаю його на стіл і формую порційні шматочки у вигляді кульок, у мене виходить 14 штук. Накриваю кульки харчовою плівкою, залишаю на 15 хвилин, щоб вони трохи піднялися. З кожної кульки руками формую корж, на середину кладу фарш, краї збираю до центру і добре защипую.

На сковороду наливаю олію і добре розігріваю. Біляші злегка приплескую рукою, щоб вони стали більш плоскими, і кладу склеєним боком донизу в розігріту сковороду. Обсмажую їх на невеликому вогні по 3 хвилини з кожного боку. Готові біляші викладаю на паперовий рушник, щоб прибрати надлишки олії. Біляші готові, можна їсти!
