Цей рецепт – суцільна гідність. Пиріг виходить дуже смачний. Він ніжний, з апетитною цукровою скоринкою і вершковим ароматом. Готується просто: продукти доступні і навіть тіста руками не торкаєшся.
Інгредієнти:
Для тіста:
- молоко – 100 мл.,
- борошно – 250 г.,
- яйця – 2 шт.,
- вершкове масло – 100 г.,
- дріжджі сухі – 6 г.,
- ванільний цукор – 10 г.,
- щіпка солі.
Для посипки:
- цукор – 130 г. ,
- вершкове масло – 50 г.
Для заливки:
- вершки 200 мл. (я брала вершки 10% жирності, можна 20%, буде тільки смачніше),
- ванільний цукор.
Приготування:
Тісто я роблю опарним способом. Так надійніше, – одразу видно якість дріжджів. Не треба викидати усі продукти у разі, якщо дріжджі погані та опара не піднялася.
З розкладки беру 3 столові ложки борошна, цукор і дріжджі. Змішую їх та заливаю теплим молоком. Розмішую до однорідності та ставлю в тепле місце.

За 15 хвилин дріжджі активуються і зверху з’явиться пінна шапочка.
У яйця додаю щіпку солі і розмішую доти, доки сіль не розчиниться. Додаю розм’якшене вершкове масло.

Маса неоднорідна, але це не страшно. Додаю опару.

Знову розмішую та додаю борошно.

Тісто досить рідке та липке. Його легко можна замісити лопаткою. Вимішувати довго не треба, як борошно вбере всю рідину, достатньо.

Готове тісто накриваю та ставлю в тепле місце. Тісто має добре піднятися та збільшитись у 3 рази. На це може піти від години до двох, залежить від температури в приміщенні.
Тісто обминаю та викладаю рівним шаром у форму. Для цієї кількості продуктів краще підійде форма діаметром 20 см. Так пиріг вийде високим.
Накриваю тісто і знову ставлю у тепле місце. За 30 хвилин тісто знову повинне піднятися.

Поки тісто піднімається, змішую цукор і м’яке вершкове масло і розтираю все в крихту.
Цю крихту ставлю в холодильник, щоб масло трохи застигло. Крихта повинна бути трохи розсипчастою.

Тісто у формі піднялося і майже досягло верхнього краю форми.
Я беру ложку, змочую її в олії і роблю в тісті проколи.

Тісто трохи опаде, це не страшно.
Зверху поступово, по всій поверхні пирога викладаю цукрово-масляну крихту.

Випікаю пиріг у розігрітій духовці за температури 170 градусів 25 хвилин. Пиріг добре підніметься і зарум’яниться.
За кілька хвилин до готовності пирога розігріваю вершки та додаю ванільний цукор. Виймаю пиріг із духовки та заливаю його гарячими вершками. Ставлю пиріг до духовки ще на 7-10 хвилин.

Вершки за цей час просочать пиріг і стануть схожими на крем. Смакота!
Пиріг трохи охолоне, тепер його можна виймати із форми. Мені він сподобався, поки теплий. А холодним скуштувати не вдалося, бо з’їли.
Обов’язково спробуйте приготувати. Він ароматний та дуже ніжний! Сподіваюся, я зуміла звабити вас цим рецептом, і ви його готуватимете знову і знову.
