Мама цю аджику готує на замовлення, бо направду дуже добра вона і багатьом полюбилась. Це наш сімейний рецепт, дуже давній, так ще прабабуся готувала. Тато каже, що цей рецепт привезли з самої Грузії.
Інгредієнти:
- 10 кг – болгарський перець червоний
- 5 кг – помідор
- 100 мл – олії
- 100 грам цукор
- 100 грам сіль
- чорний перець, горошок
- чорний перець, мелений – 1 ст. ложка
- лаврове листя 5 штук
- зелень – петрушка, кріп
- часник 2 гл,
- морква 0.5 кг
- гострий перець – за смаком
Приготування:
Для початку ми з мамою залили помідори кип’ятком, щоб легко зняти з них шкірку. Перці почистили від серцевини. Моркву і часник почистили. Зелень промили.
Далі пропускаємо через м’ясорубку перець, помідори, моркву і гострі перці.


Перекладаємо це все у велику каструлю і ставимо на вогонь. Після закипання варимо на меленькому вогні 4-5 годин, час від часу помішуючи.

Через 3 години додаємо олію, цукор, лаврові листочки, чорний перець горошком, чорний мелений перець і сіль. Все гарно перемішуємо і варимо ще 1-2 год.


Вкінці нарізаємо дрібно зелень і додаємо у нашу аджику, проварюємо ще кілька хвилин. Закінчуємо процес варіння тоді, коли маса буде достатньо густою.


Розкладаємо киплячу аджику по стерилізованих баночках і закручуємо стерилізованими кришками.


Перевертаємо кришками донизу і укутуємо до повного остигання. Дуже смачна аджика виходить. У нас в сім’ї її дуже люблять, мама навіть на продажу робить.

А оцет.
Не потрібно)