Сьогодні я собі влаштувала маленьке свято — готую салат «Хатній». Ледве стримуюсь, щоб не з’їсти все ще до змішування!
Інгредієнти:
- Печериці смажені – 300 г
- Картопля відварена – 250 г
- Горох зелений консервований – 1 б.
- Морква відварена – 200 г
- Огірок бочковий – 50 г
- Квашена капуста – 400 г
- Буряк відварений – 300 г
- Сіль – 1 ч. л.
- Перець чорний мелений – 1/3 ч. л.
- Олія – для обсмажування і для заправки
- Кріп – 20 г (для прикраси)
цибулі:
- Цибуля червона – 100 г
- Сіль – 1 ч. л.
- Цукор – 1 ч. л.
- Оцет яблучний 6%
- Окріп
Приготування:
Спочатку мариную червону цибулю, нарізаю дрібними кубиками, як на салат. Складаю в глибоку мисочку, додаю солі і цукру. Заливаю оцтом і окропом, щоб повністю покрив цибулю. І все — чекаю 3 хвилини. Головне — не перетримати, щоб вона не стала м’якою. Потім зливаю воду повністю.
Гриби можна брати будь-які, навіть лісові, але я сьогодні я нарізаю печериці — такими товстенькими півкружальцями. Дрібнити не буду, хочеться, щоб у салаті їх було видно та чути. Ставлю сковорідку на вогонь, добре розігріваю, наливаю трішки олії й висипаю гриби. Смажу на середньому вогні до золотистої рум’яної скоринки. Кришкою не накриваю — хай зарум’яняться, як треба. Вже під кінець смаження я їх підсолюю та додаю 2–3 щіпки чорного меленого перцю. Перемішую, залишаю охолоджуватись у мисці.
Беру глибоку салатну миску. Відварену, охолоджену картоплю нарізаю кубиками. Сюди ж, прямо в миску, відправляю рум’яні грибочки.

Відкриваю баночку зеленого горошку, зливаю рідину і промиваю. Додаю в миску. Мариновану цибульку пересипаю в салат. Моркву сьогодні варила, але можна й запекти — буде ще ароматніше. Я нарізаю її кубиками та додаю в миску. Огірочок нарізаю дрібненько. Беру квашену капусту, не люблю, коли довгі нитки висять у салаті, тому я нарізаю її дрібно — так і їсти зручніше, і вигляд кращий. Беру відварений буряк і нарізаю його кубиками. Солю та перчу до смаку, додаю олію — так, щоб овочі блистіли, але не плавали. Перемішую ложкою, пробую й доводжу до смаку: можу додати ще перцю, солі чи олії — кому як подобається.

Тепер я дрібно нарізаю кріп — він тут просто зобов’язаний бути. І замість того, щоб сипати зверху, я роблю навпаки: я викладаю салат у миску, а знизу роблю зелений «килимок». Таке святкове оформлення! Смачного!
