Дріжджове тісто по Госту! Печені пиріжки з яблуками. Мої домашні за раз зʼїдають по 5 штук кожен

Ділюсь рецептом улюблених печених пиріжків, додаю  у них різні начинки, але найчастіше – яблучну. Тісто це обожнюю, воно виходить дуже смачним та повітряним!

Запишу вам ще з якими начинками часто їх готую: з грушами, з повидлом, з конфітюром, з сирною масою.

Інгредієнти:

Тісто:

  • 1 склянка молока або води (250 мл.)
  • 10 гр. живих дріжджів (1 ч. л. сухих з гіркою)
  • 2 ст. л. з цукром
  • 0,5 ч. л. солі
  • 1 яйце
  • ванілін щіпка
  • 50 гр. вершкового масла (або маргарину)
  • 3 скл. борошна повних (450 гр.) + на підпил

Начинка:

  • 0,5 кг. яблук або груш
  • 20 гр. вершкового масла розтопленого
  • 2 ч. л. цукру
  • 0,5 ч. л. кориці
  • якщо яблука або груші солодкі додайте лимонного соку

Для змащення пиріжків:

  • 1 яєчний жовток
  • 1 ст. л. води або молока

Приготування:

Тісто:

До молока додаю цукор, дріжджі, перемішую. Тоді трішки солі та ваніліну.

Вливаю збите яйце та тепле розтоплене масло.

Досипаю борошно та замішую тісто руками. Змащую рослинною олією, накриваю харчовою плівкою та залишаю на 1 годину.

Начинка:

Очищені і нарізані дрібними кубиками яблука обжарюю на вершковому маслі. Додаю цукор та корицю.

Тісто підросло, змащую ще руки та тісто олією, трішки розминаю на рівній поверхні. Розкатую довгу ковбаску, відриваю 12 рівних кусочків та формую кульки. Посипаю стіл борошном та залишаю кульки під рушничком на 5-7 хвилин.

Кульки руками придавлюю та кладу начинку. Щільно защіпаю тісто в кульку та придаю форму човника.

Викладаю пиріжки на форму застелену пергаментом, залишаю настоятись ще на 15 хвилин. Змішую жовток з водою та змащую пиріжки. Відправляю у розігріту духовку до 250 градусів на 25-30 хвилин.

Заварюю чай і смакую! Смачного!

Збережіть або поділіться

Коментарі: написати свій

Залишити коментар

Drop file here