Перлина серед десертів! Знайшла рецепт у вицвілій газеті з 1920 року

Цей пляцок просто тане в роті! Рецепт я знайшла у старій бабусиній газеті, коли прибиралась в неї на дачі. Спробувала повторити і вийшло просто щось нереально смачне. Всі домашні оцінили на 10 з 10ти. Вирішила і з вами поділитись рецептиком.

Інгредієнти:

Бісквіт: (форма 24*24 см)

  • Яйця – 3 шт
  • Сіль – щіпка
  • Цукор – 130 грам
  • Молоко – 150 мл
  • Рослинна олія – 150 мл
  • Борошно – 280 грам
  • Розпушувач – 10 грам
  • Какао – 15 грам
  • Молоко – 2 ст.л.
  • Малина – 300 грам

Крем:

  • Яйце – 1 шт
  • Цукор – 60 грам
  • Кукурудзяний крохмаль – 25 грам
  • Молоко – 300 мл
  • Ванільний цукор – 1 ч.л.
  • Вершкове масло – 150 грам

Глазур:

  • Шоколад – 100 грам
  • Молоко – 50 мл
  • Вершкове масло – 25 грам

Приготування:

Для початку приготуємо бісквіт: до яєць додаємо сіль, цукор і взбиваємо міксером 5-8 хвилин до утворення пишної маси.

Додаємо 150 мл молока, олію, перемішуємо.

Далі поступово вводимо просіяне борошно разом з розпушувачем.

Замішуємо тісто на бісквіт.

Ділимо масу на 2 частини. До першої додаємо какао, 2 ст.л. молока і замішуємо шоколадне тісто.

У форму, застелену пергаментом виливаємо 2 частину тіста (біле тісто), розрівнюємо лопаткою і викладаємо зверху 1 шоколадне тісто, теж акуратно розрівнюємо його.

Зверху викладаємо хаотично малину і ставимо заготовку в духовку, розігріту до 180 градусів на 25-30 хвилин.

Остуджуємо у формі.

Тепер приготуємо крем: до яйця додаємо цукор, взбиваємо вінчиком. Всипаємо кукурудзяний крохмаль, молоко і далі мішаємо.

Ставимо масу на маленький вогонь і варимо до загусання, постійно помішуючи.

Знімаємо з вогню, додаємо ванільний цукор, перемішуємо. Даємо йому охолонути під харчовою плівкою.

Вершкове масло взбиваємо до пишності і додаємо до нього нашу заварну основу. Взбиваємо і наш крем готовий.

Викладаємо крем поверх бісквіта, розрівнюємо лопаткою і ставимо в холодильник на 30 хвилин.

Тепер глазур: до шоколаду додаємо молоко і вершкове масло розтоплюємо масу у мікрохвильовці.

Поливаємо глазур’ю зверху наш пляцок і ставимо в холодильник на 2-3 години.

Виймаємо з форми і смакуємо, не забудьте пригостити всі рідних, їм точно прийдеться до смаку цей пляцок. Розріз в нього просто нереальний.

Збережіть або поділіться

Коментарі: показати (8)8

Залишити коментар

Drop file here

  1. This is not a recipe from “old grandma newspaper”, it’s definitely modern one and sounds like a copy of very popular “tik tok recipe “. Everything else is OK.

    Відповісти
  2. Пляцок думаю, буде чудовий,а от прибріхувати не гарно.Судячи з набору продуктів та випічки,то він сучасний а не 1920.

    Відповісти
    • Так дійсно, цей пляцок зараз осучаснили і він називається “Хвилі Дунаю” Я постаралась написати максимально зрозумілий рецепт, щоб можна було повторити його в сучасних умовах)

  3. В 1920 клали свинячий жир в випічку. Бачила старинні книги по кулінарії. Масло і рослинну олію не додавали

    Відповісти
    • Можете спробувати і так) Але мені з сучасними продуктами подобається більше)

    • Ви напевно мали на увазі міксер. Ну за міксер не знаю, а от звичайний вінчик був у всіх)