Це один із наших “чергових” рецептів домашньої випічки нашвидкуруч. На все йде не більше 30 хвилин. Готуємо коли потрібно щось швидко придумати до чаю. Найсмачніші сирні “Завитушки” з ніжною горіховою начинкою. Тісто дуже просте, моментально замішується. І випікається у духовці теж дуже швидко.
Інгредієнти на 32 шт:
Тісто:
- Сир 9% – 180 гр
- Вершкове масло – 80 гр
- Яйця – 1 шт.
- Цукор – 80 гр
- Борошно – 200 гр
- Розпушувач – 1 ч.л.
Начинка та обсипання:
- Волоські горіхи – 60 гр
- Цукор – 1 ст.л.
- Ванільний цукор – 10 гр
- Вершкове масло – 1 ст.л (20 гр)
- Цукрова пудра – 1 ч.л. (для обсипання)
Приготування:
Беремо сир пожирніше, вбиваємо в нього яйце, додаємо звичайний цукор та вершкове масло. Сир, яйце та масло заздалегідь дістаємо з холодильника. Всі ці інгредієнти мають бути кімнатної температури.
Розминаємо вилкою і ретельно перемішуємо до однорідного кремоподібного стану. Можна за допомогою тієї самої вилки. Але щоб тісто було ідеальним, краще скористатися блендером. До того ж це значно швидше і займає буквально 30-40 секунд.

Окремо змішуємо борошно з розпушувачем. Просіюємо муку в сирну суміш і перемішуємо спочатку вилкою, а потім зовсім злегка і недовго руками, буквально ще 30 секунд і прямо в мисці. Це тісто довгого вимішування не любить і взагалі в цьому немає жодної необхідності.

Тісто трохи липке, тому стіл присипаємо борошном. Для зручності розділяємо тісто навпіл. Кожну частину розкачуємо качалкою до товщини 4-5 мм.

Далі начинка. Її можна зробити і заздалегідь, і у цей момент. Розмелюємо волоські або будь-які інші горіхи в дрібну крихту.

Додаємо до них звичайний та ванільний цукор, а також трохи вершкового масла (м’якого, кімнатної температури).

Перетираємо суміш вилкою.

І викладаємо на тісто. Згортаємо щільним рулетиком. Таких рулетиків виходить, відповідно, два.

Нарізаємо рулетики впоперек і викладаємо на деко, застелене пекарським папером.

Зовсім злегка притискаємо нарізані частини руками. З вказаних інгредієнтів у нас виходить 32 штуки.

Ставимо в розігріту духовку і випікаємо лише 20 хвилин при 180°С.

От і все. На весь процес реально йде не більше півгодини. Випічка виходить чудова, ніжна та ароматна. Можна назвати її м’яким печивом із начинкою. Але на мої відчуття – це більше схоже на сирні плюшки. Для печива дуже м’яко. А для плюшок якраз.
А далі даємо “завитушкам” охолонути і посипаємо цукровою пудрою. До речі, якщо зберігати їх у закритій ємності, то вони не черствіють кілька днів.
