Якщо ви хоч один раз зробите тісто за цим рецептом, про всі інші рецепти ви просто забудете. Це тісто дріжджове тісто відмінно підійде і для смаження на сковороді і для випічки в духовці. Пиріжки, пироги, піцу, хачапурі – будь-що робіть з нього і не пошкодуєте. І я, як не дивно це звучить, справді роблю холодне дріжджове тісто гарячим способом.
Інгредієнти:
- Кип’ячена вода – 200 мл (1 склянка)
- Окріп – 200 мл (1 склянка)
- Борошно – 500 – 550 г
- Сіль – 1 ч. ложка без верху
- Цукор – 1 ст. ложка
- Дріжджі сухі – 1 ст. ложка (7 г)
- Рослинна олія – 0,5 склянки (70 мл)
Приготування:
Виливаємо в чашу теплу кип’ячену воду, додаємо сіль, трохи цукру та розмішуємо.

Тепер висипаємо сюди 1/3 частину від усього обсягу просіяного борошна, і замішуємо тісто. Тісто має вийти як на оладки.

А ось тепер поступово вливаємо в чашу одну склянку окропу. Тісто при цьому постійно розмішуємо, щоб не утворилося грудочок. Це і є гарячий спосіб приготування тіста. На даному етапі тісто заварюється і виходить рідке.

Висипаємо сюди столову ложку сухих дріжджів, це 7 г. Якщо у вас свіжі дріжджі, беріть їх утричі більше за вагою.

Розмішуємо і даємо цій опарі постояти 10 хвилин, щоб дріжджі активувалися. Отак добре розпушилися дріжджі.

Додаємо в тісто олію. Я зазвичай використовую олію фірми “Олейна”.

Тепер висипаємо сюди борошно, що залишилося, і замішуємо тісто прямо в чаші. Я вимішувала тісто лопаткою близько 5 хвилин. Тісто липне до рук, але не забите борошном.

Накриваємо чашу з тістом кришкою або харчовою плівкою та прибираємо підходити… у холодильник. Вам не получилось, так, саме в холодильник!
Тісто, що підійшло холодним способом, у рази краще ніж теплим.
Моє тісто простояло в холодильнику десь 2,5 – 3 години і подивіться, як воно піднялося!

Обминаємо тісто і залишаємо за кімнатної температури хвилин на 10-15.
Тепер викладаємо тісто на робочу поверхню та обминаємо його. Формуємо пиріжки (начинку беріть на свій смак) і далі обсмажуємо на сковорідці.

І подивіться, як розкішно піднімається тісто на сковороді!

І яке воно ніжне та смачне!
