Дріжджове тісто вистоюю у Холодильнику! Спосіб про який ніхто не знає! Всі секрети найкращого тіста

Якщо ви хоч один раз зробите тісто за цим рецептом, про всі інші рецепти ви просто забудете. Це тісто дріжджове тісто відмінно підійде і для смаження на сковороді і для випічки в духовці. Пиріжки, пироги, піцу, хачапурі – будь-що робіть з нього і не пошкодуєте. І я, як не дивно це звучить, справді роблю холодне дріжджове тісто гарячим способом.

Інгредієнти:

  • Кип’ячена вода – 200 мл (1 склянка)
  • Окріп – 200 мл (1 склянка)
  • Борошно – 500 – 550 г
  • Сіль – 1 ч. ложка без верху
  • Цукор – 1 ст. ложка
  • Дріжджі сухі – 1 ст. ложка (7 г)
  • Рослинна олія – 0,5 склянки (70 мл)

Приготування:

Виливаємо в чашу теплу кип’ячену воду, додаємо сіль, трохи цукру та розмішуємо.

Тепер висипаємо сюди 1/3 частину від усього обсягу просіяного борошна, і замішуємо тісто. Тісто має вийти як на оладки.

А ось тепер поступово вливаємо в чашу одну склянку окропу. Тісто при цьому постійно розмішуємо, щоб не утворилося грудочок. Це і є гарячий спосіб приготування тіста. На даному етапі тісто заварюється і виходить рідке.

Висипаємо сюди столову ложку сухих дріжджів, це 7 г. Якщо у вас свіжі дріжджі, беріть їх утричі більше за вагою.

Розмішуємо і даємо цій опарі постояти 10 хвилин, щоб дріжджі активувалися. Отак добре розпушилися дріжджі.

Додаємо в тісто олію. Я зазвичай використовую олію фірми “Олейна”.

Тепер висипаємо сюди борошно, що залишилося, і замішуємо тісто прямо в чаші. Я вимішувала тісто лопаткою близько 5 хвилин. Тісто липне до рук, але не забите борошном.

Накриваємо чашу з тістом кришкою або харчовою плівкою та прибираємо підходити… у холодильник. Вам не получилось, так, саме в холодильник!

Тісто, що підійшло холодним способом, у рази краще ніж теплим.

Моє тісто простояло в холодильнику десь 2,5 – 3 години і подивіться, як воно піднялося!

Обминаємо тісто і залишаємо за кімнатної температури хвилин на 10-15.

Тепер викладаємо тісто на робочу поверхню та обминаємо його. Формуємо пиріжки (начинку беріть на свій смак) і далі обсмажуємо на сковорідці.

І подивіться, як розкішно піднімається тісто на сковороді!

І яке воно ніжне та смачне!

Збережіть або поділіться

Коментарі: написати свій

Залишити коментар

Drop file here