Ароматна і пікантна закуска із сала зі смаком шашлику. Без неї не обходиться жоден мій святковий стіл. Обов’язково кладу на козацьку тарілку це сальце.
Інгредієнти:
- сало (грудинка), 1.5 кг;
- вода, 1 л;
- сіль, 100 г;
- лавровий лист, 3 шт;
- перець горошком, 15 шт.;
- перець запашний, 6 шт;
- приправи для шашлику, 1 ч.л;
- кріп і петрушка по 1 гілочці в банку.
Приготування:
Сало ріжемо шматочками – не маленькими та не більшими. Не забуваємо промивати сало і просушувати паперовими рушниками.

Цибулю – кільцями.
У каструлю з водою кладемо всі спеції та сіль, доводимо до кипіння і варимо 4 хвилини. Остуджуємо.

У чисті баночки (500 або 700 г) кладемо зелень і часточки часнику до смаку.
Кладемо в баночки сало, шматочки укладаємо щільно.

Заливаємо сало холодним розсолом до верху.

Банки накриваємо кришками та залишаємо при кімнатній температурі на 2 доби.
Зливаємо маринад із банок. Дуже добре зливаємо всю рідину.

Готуємо новий маринад, з води та 100 г солі (на 1 л). Доводимо до кипіння, варимо 4 хвилини та остуджуємо.
Заливаємо в банки, закручуємо кришками та ставимо в холодильник на 3 доби.

Виймаємо шматочки сала з банок, просушуємо паперовими рушниками, обертаємо пергаментом або фольгою та зберігаємо у морозильній камері.
